18 August, 2017

Kurs angielskiego

You are here: / /
edukacja (30)

Opcje edukacyjne

Współczesne kształcenie daje rodzicowi wiele możliwości. Można wysłać dziecko do szkoły prywatnej, społecznej czy państwowej albo też zbadać i sprawdzić, czym jest edukacja domowa. Na razie jeszcze ustawa daje nam takie opcje i warto jest zastanowić się, co zrobić, żeby nauka nie kojarzyła się dziecku z czymś negatywnym.

W przypadku osób starszych ostatnimi czasy świetnie sprawdza się edukacja e-learningowa, to znaczy kształcenie się i nauka poprzez platformy edukacyjne. Istnieją także różnego rodzaju kursy on-line, z zasobów których można łatwo skorzystać. Niestety, w przypadku dzieci młodszych mogą one być tylko dodatkiem do właściwej nauki.
Niezależnie od tego, jaką mamy wizję i jaką wersję wybierzemy, musimy pamiętać, że powinniśmy zadbać o to, żeby nauka nie kojarzyła się dziecku z sytuacją opresyjną, a raczej należy ją skojarzyć z czymś przyjemnym. Cała edukacja powinna stać się ciekawą drogą, na której coś się odkrywa, a nie uciążliwym etapem życia, który każdy z nas musi przejść.

Pozostałe artykuły o edukacji i szkole:

Opcje edukacyjne
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)
Previous article
Nauka polskiego w pierwszych klasach
Next article
Rola szkoły w wychowaniu społecznym dziecka
About the author
related articles